6 marca 2013 roku odbył się w Szkole Podstawowej nr 34 w Kielcach XX Miejski Konkurs Ortograficzny dla uczniów klas IV – VI. Został on zorganizowany w ramach obchodów Tygodnia Kultury Języka Polskiego. W bieżącym roku szkolnym wzięło w nim udział trzydziestu pięciu uczniów z osiemnastu kieleckich szkół.

Po sprawdzeniu konkursowego dyktanda komisja przyznała nagrody następującym uczniom:

I miejsce – Antoni Maciąg SP nr 27,

II miejsce – Katarzyna Jarocka SP nr 32,

III miejsce – Daniel Świetlicki SP nr 28.

Przyznano również wyróżnienia:

Agata Kolus – SP nr 32,

Julia Kieloch – I Społeczna Szkoła Podstawowa,

Anna Brzezińska – SP nr 19,

Blanka Chmielewska – Katolicka Szkoła Podstawowa.

Dyktanda oceniała komisja w następującym składzie: Janina Kulik (SP nr 34), Małgorzata Kubera (SP nr 25), Lucyna Górniak (SP nr 18), Ilona Jagodzińska (SP nr 34).

W pracach komisji wzięli również udział studenci II roku filologii polskiej Uniwersytetu Jana Kochanowskiego w Kielcach.

Zwycięzcy konkursu otrzymali atrakcyjne nagrody, ufundowane przez sponsorów, a wszyscy uczestnicy pamiątkowe dyplomy oraz drobne upominki i ciekawe lektury.

[źródło: strona Szkoły Podstawowej nr 34 w Kielcach]