W dniu 26.04.2013 r. (piątek ) w godzinach 8.00 – 11.00 w Szkole Podstawowej nr 19 w Kielcach odbędzie się zbiórka zużytego sprzętu elektrycznego i elektronicznego w ramach współpracy ze Strażą Miejską. Akcja zostanie przeprowadzona zgodnie z zamieszczonym poniżej scenariuszem.

ORGANIZATOR:

Straż Miejska Kielce,

Wydział Środowiska i Usług Komunalnych Urzędu Miasta Kielce,

PGO w Kielcach

TERMIN PRZEPROWADZENIA: 26 kwietnia 2013 r. w godz. 8.00 – 11.00

CZAS PRZEPROWADZENIA: uzgodniony z przedstawicielem Straży Miejskiej

MIEJSCE PRZEPROWADZENIA: teren Szkoły Podstawowej nr 19 im. Ireny Sendlerowej w Kielcach

UCZESTNICY AKCJI: Zielone Patrole”

Zbiórka zużytych odpadów niebezpiecznych odbywać się będzie na terenie szkoły. Koordynatorem akcji w szkole będzie opiekun „Zielonych Patroli” oraz przedstawiciele Zielonych Patroli”.

Odpady muszą być składowane przed szkołą tak, aby pojazd odbierający odpady niebezpieczne mógł bez przeszkód podjechać i zabrać zużyty sprzęt. Zebrany sprzęt zostanie zabrany po uzgodnieniu z pracownikiem Straży Miejskiej w Kielcach.

Dzieci wraz z  rodzicami, opiekunami mogą przynosić do punktu zbiórki odpady niebezpieczne tj.

– sprzęt elektryczny- żelazka, tostery, frytkownice, rozdrabniacze, miksery, młynki do kawy, noże elektryczne, suszarki, depilatory, golarki, zegarki oraz wagi,

– sprzęt teleinformatyczny i telekomunikacyjny: komputery, drukarki, laptopy, kopiarki, kalkulatory, faksy, aparaty telefoniczne – tradycyjne i komórkowe, baterie

– sprzęt RTV: radioodbiorniki, telewizory, dyktafony, magnetofony, kamery, video, DVD, sprzęty hi-fi, wzmacniacze i instrumenty muzyczne,

– sprzęt oświetleniowy: świetlówki, żarówki energooszczędne, lampy wyładowcze, żyrandole

– zabawki, leki

– sprzęt relaksacyjny i sportowy: kolejki elektryczne, tory wyścigowe, gry video, kieszonkowe gierki, komputerowo sterowane.

Firma PGO zbiera odpady tylko i wyłącznie z gospodarstw domowych.

Autor: Zenona Kowalik