W Parku Miejskim w Kielcach, 22 kwietnia 2017r. odbył się XIV Bieg Uliczny o Grand Prix Miejskiego Ośrodka Sportu i Rekreacji w Kielcach.
Celem imprezy była popularyzacja rekreacji ruchowej oraz masowej kultury fizycznej dzieci i młodzieży, osób dorosłych oraz osób niepełnosprawnych.
Około 20 osób ze Szkoły Podstawowej nr 19 im. Ireny Sendlerowej w Kielcach wystartowało w tych zawodach. Najlepiej, zajmując drugie miejsce, spisał się uczeń klasy 6b Jakub Łakomski. Minimalnie słabiej wypadli Paweł Kaleta, Cezary Tomal, Julia Jachymek, Natalia Nogalska, Radosław Niźnik plasując się zaraz za podium na 4-6 miejscach.Inni nasi uczniowie kończyli bieg w czołówce swoich grup. Trzeba dodać,że były to zawody o zasięgu wojewódzkim.
Wielkie gratulacje dla naszych biegaczy.
Za przygotowanie zawodników i opiekę podczas zawodów odpowiadał pan Jarosław Januchta nauczyciel wf w SP 19 Kielce.
Autor: Jarosław Januchta