W dniach 09-12.04.2013 r. odbył się Ogólnopolski Multimedialny Konkurs Języka Angielskiego FunEnglish.pl dla uczniów kl. I-III. Konkurs odbywał się na platformie e-learningowej. Celem konkursu było promowanie nauki j. angielskiego z wykorzystaniem multimediów, sprawdzenie wiedzy uczniów oraz wyłonienie najzdolniejszych dzieci z całego kraju. Konkurs odbywał się z podziałem na grupy wiekowe, dzięki czemu uczestnicy rywalizowali tylko ze swoimi rówieśnikami. Konkurs przebiegał w dwóch etapach: I etap – rozwiązanie 15 zadań konkursowych oraz gra edukacyjna, II etap- gra finałowa, do której przystąpili zwycięzcy I etapu.

W konkursie wzięło udział 41 uczniów z klas I-III. Najlepsze wyniki i przejście do II etapu finałowego osiągnęły uczennice: Angelika Malicka z kl. II b, Milena Mularczyk z kl. II b i Gabrysia Jędrys z kl. III c.

W finale wszystkie trzy dziewczynki zdobyły maksymalną ilość punktów. Spośród ponad 600 szkół podstawowych z całej Polski, które brały udział w konkursie, nasza szkoła zajęła wysokie 30 miejsce.

Laureatki konkursu otrzymały dyplomy i upominki.

Autor: Michalina Rzepka