W roku szkolnym 2012/2013 w naszej szkole kontynuowany był projekt „Indywidualizacja nauczania i wychowania klas I-III szkół podstawowych w Gminie Kielce”. W różnorodnych zajęciach brało udział 157 uczniów, w tym 72 dziewczynki. Celem projektu było wyrównanie szans edukacyjnych i zapewnienie wysokiej jakości usług świadczonych w systemie oświaty.

Na zajęciach wykorzystywane były pomoce dydaktyczne oraz specjalistyczny sprzęt odpowiednio do rozpoznanych potrzeb i zaplanowanych zajęć. Pomoce współfinansowane są przez Unię Europejską w ramach EFS. Należą do nich między innymi: tablica interaktywna, programy multimedialne, encyklopedie, książki, gry edukacyjne, mikroskop i preparaty, materiały biurowe, bieżnia.

Atrakcyjność pomocy, różnorodność ćwiczeń, zabawowe metody pracy sprawiły, że dzieci bardzo chętnie uczestniczyły w zajęciach i podejmowały zadania.

Zajęcia dodatkowe przyniosły zakładane efekty. Należą do nich:

– poszerzenie wiedzy, umiejętności i sprawności w zakresie czytania i pisania oraz rozwiązywania problemów matematycznych,

– rozwijanie zainteresowań i uzdolnień plastycznych oraz matematyczno-przyrodniczych,

– korekta wad postawy oraz poprawa sprawności fizycznej,

– korekta wad wymowy.

Zdjęcia przedstawiające pracę uczniów na zajęciach prezentujemy w naszej galerii.

Autor: Renata Pawelec