25 maja obchodziliśmy Dzień Patrona. Z tej okazji uczniowie klas II i III uczestniczyli w konkursie plastycznym pod hasłem „Irena Sendlerowa – przyjaciel dzieci”. Najlepszą, nagrodzoną przez konkursowe Jury, pracę wykonała Oliwia Piwnicka z kl. IIIA.

Uczniowie klas IV-VI pracowali w zespołach, wykonując zadania związane z działalnością patronki (m.in. wyszukiwali w Internecie informacje o osobach ocalonych przez Irenę Sendlerową).

Jednym z elementów obchodów tegorocznego Dnia Patrona był także konkurs na najciekawsze przebranie za dziecko z getta (uczniowie klas III) oraz na najlepszą stylizację na patronkę szkoły (klasy IV-VI). Najlepsi w tej konkurencji okazali się: Karol Pabis z kl. IIIB i Julia Łodejska z kl. IIIB. Wyróżnienia otrzymali: Zofia Ucig z kl. IIIB oraz Radosław Niźnik z kl. IIIC.

Podsumowano również Konkurs wiedzy o Patronce dla uczniów klas IV-VI. Zwycięzcą został Tobiasz Ciuryło  z kl. VIA, który wykazał się największą wiedzą w tym zakresie.

Obchody Dnia Patrona zakończył uroczysty apel, w którym wzięli udział uczniowie, nauczyciele oraz dyrekcja SP19. Przypomniano okoliczności wyboru patronki, nadania szkole imienia oraz biografię i działalność I. Sendlerowej w czasie II wojny światowej.

Nagrody dla laureatów w/w konkursów ufundowała Rada Rodziców.

 

Autor: Monika Waligórska-Ucig