30 maja 2017 r. w godz.: 10.45 – 11.15 przeprowadzono w naszej szkole akcję masowego czytania, włączając się w ogólnopolskie wydarzenie pod hasłem: „JAK NIE CZYTAM, JAK CZYTAM” oraz szkolny DZIEŃ AFRYKI – jako wyraz solidarności z mieszkańcami Czarnego Lądu.

Przebieg wydarzenia:

9.50

Dla uczniów kl. 0 – 3 odbyło się krótkie przedstawienie w sali gimnastycznej na podstawie książki pt. „Baśniobór” wg scenariusza  i w reżyserii Basi Winiarczyk (kl.6c) pod opieką nauczyciela bibliotekarza; rozstrzygnięcie konkursu SU na najciekawszą ilustrację z okazji Dnia Książki (opiekunowie SU) oraz prezentacja haseł promujących czytelnictwo (wyróżniła się kl.3b), przebrań za ulubionych bohaterów literackich ( kl.3d zaprezentowała najciekawsze stroje), a także  masek i strojów afrykańskich (kl.3a przodowała);

10.35

Uczniowie kl. 0 – 6 pod opieką nauczycieli wyszli na murawę boiska szkolnego w wyznaczone miejsca, gdzie na kocach i materacach czytali indywidualnie lub grupowo wybrane przez siebie książki; o godz. 11.30 uczniowie kl. 4 – 6 w sali gimnastycznej obejrzeli przedstawienie pt. “Baśniobór”, zaprezentowali stroje wybranych bohaterów literackich oraz afrykańskie (wyróżnili się uczniowie kl.6a), a także hasła czytelnicze (kl.6a – animacja hasła), otrzymali nagrody za ilustracje do ulubionych książek.

Imprezę zorganizowała i przeprowadziła p. Iwona Krzemińska przy współpracy z opiekunami SU i wychowawcami klas.

Autor: Iwona Krzemińska