W dniach 29 – 30 kwietnia 2013 r. z okazji święta Dnia Flagi Rzeczypospolitej Polskiej, Gimnazjum nr 1 w Kielcach we współpracy z Kieleckim Ochotniczym Szwadronem Kawalerii oraz Ośrodkiem Myśli Patriotycznej i Obywatelskiej w Kielcach zorganizowało Międzyszkolny Turniej Pocztów Sztandarowych.

Uczniowie kieleckich szkół podstawowych, gimnazjalnych i ponadgimnazjalnych rywalizowali w dwóch kategoriach: w konkursie wiedzy o polskich symbolach narodowych  i symbolach szkolnych.

Finał Międzyszkolnego Turnieju Pocztów Sztandarowych i wręczenie nagród najlepszym drużynom miało miejsce 2 maja o godzinie 12.00 podczas uroczystości Święta Flagi na Rynku przy Urzędzie Miasta. Uczniowie naszej szkoły okazali się zwycięzcami turnieju.

W kategorii Konkurs wiedzy o polskich symbolach narodowych i symbolach szkolnych I miejsce zajęli uczniowie klasy 5c – Adam Szmidt, Tymoteusz Mętrak, Mateusz Wójcik.

W kategorii Rywalizacja pocztów sztandarowych II miejsce zajął poczet sztandarowy SP nr 19 w składzie: Klaudia Mraz, Weronika Mucha, Karol Łukawski.

Gratulujemy!

Opiekunami uczniów biorących udział w  konkursie byli: p. Monika Kowalik i p. Jarosław Januchta.

Tekst: Monika Kowalik

Zdjęcia: Jarosław Januchta