7.06.2017 r. w naszej szkole odbył się V Międzyszkolny Konkurs „Moja mała i wielka Ojczyzna” dla uczniów klas III z kieleckich szkół podstawowych. W konkursie uczestniczyły trzyosobowe drużyny z  następujących szkół: SP nr 12, SP nr 15, SP nr 27, SP nr 7 oraz SP nr 19.

Konkurs miał na celu kształtowanie postaw patriotycznych u uczniów oraz rozwijanie ich zainteresowań historycznych i geograficznych. Patronat honorowy nad konkursem objął Urząd Marszałkowski Województwa Świętokrzyskiego oraz Muzeum Historii Kielc.

Zgodnie z tematem, uczniowie zmagali się z różnymi zadaniami sprawdzającymi ich wiedzę o  Kielcach, regionie świętokrzyskim i Polsce. Zaprezentowali również piosenki lub wiersze związane z  naszym regionem. Wszyscy uczestnicy otrzymali pamiątkowe dyplomy, a laureaci I, II, III miejsca nagrody ufundowane przez Marszałka województwa i Radę Rodziców przy Szkole Podstawowej nr 19 im. I. Sendlerowej (oraz Muzeum Historii Kielc).

Zmagania zespołów oceniało jury w składzie:

• Agnieszka Piwnik – Piecyk – dyrektor w Urzędzie Marszałkowskim Województwa Świętokrzyskiego
  • Iwona Grabczak – pracownik Muzeum Historii Kielc
  • Teresa Motyl – doradca metodyczny z Samorządowego Ośrodka Doradztwa Metodycznego i Doskonalenia Nauczycieli w Kielcach.

Podczas oczekiwania na werdykt jury, uczestnicy konkursu i pozostali goście obejrzeli przedstawienie pt.  „Nie ma tego złego…” przygotowane przez uczniów klasy III a.

Laureaci:

Miejsce  III – Szkoła Podstawowa nr 12

Miejsce II – Szkoła Podstawowa nr 7

Miejsce I – Szkoła Podstawowa nr 15

Zarówno laureatom jak i wszystkim uczestnikom i ich opiekunom serdecznie gratulujemy wspaniałego przygotowania, życzymy dalszych sukcesów i zapraszamy do kolejnych konkursów.

Konkurs został przygotowany i przeprowadzony przez p. R. Pawelec, p. B. Tomalę, przy współpracy  p. G. Jamioł, p. E. Kryniewskiej, i p. U. Piaseckiej.

Autor: Renata Pawelec