Miło nam poinformować, że Szkoła Podstawowa nr 19 im. Ireny Sendlerowej w Kielcach otrzymała Certyfikat Szkoły Łowców Talentów w ramach projektu “Łowimy Talenty 2012/13”. Program ten jest formą wsparcia szkół podstawowych, gimnazjalnych i ponadgimnazjalnym w zakresie odkrywania i rozwijania uzdolnień i talentów uczniów oraz kształtowania ich kompetencji osobistych. Celem programu jest promocja talentów i integracja zdolnej młodzieży oraz  rozbudzanie zainteresowań matematycznych, językowych, humanistycznych i artystycznych poprzez intelektualne i twórcze współzawodnictwo. Cel jest osiągany dzięki realizacji konkursów edukacyjnych i twórczych oraz Wakacyjnych Obozów Talentów.

W roku szkolnym 2013/2014 także będziemy uczestniczyć w projekcie “Łowimy Talenty”. Jako pierwszy zostanie zorganizowany Ogólnopolski Konkurs Matematyczny “Alfik”. XIX edycja odbędzie się w środę, 27 listopada 2013 r. Ranking laureatów XVIII edycji można zobaczyć tutaj, natomiast zadania konkursowe z poprzednich edycji dostępne są w Archiwum konkursów.

18 grudnia 2013 roku (środa) odbędzie się XVII edycja Ogólnopolskiego Konkursu “Alfik Humanistyczny”. Ranking laureatów XVI edycji dostępny jest tutaj, a zadania konkursowe z poprzednich edycji można pobrać z Archiwum konkursów.

Uczestnicy wszystkich konkursów stacjonarnych programu Łowimy Talenty 2013/14 mogą bezpłatnie wziąć udział w I edycji Ogólnopolskiego Konkursu Filmowego “Filman”. Wystarczy odpowiedzieć w formie krótkiego filmu na pytanie: CZYM JEST TALENT?

Więcej o konkursie “Filman” można przeczytać tutaj.

Joanna Wielicka (Szkolny Koordynator Konkursu “Alfik Matematyczny”)

Grzegorz Miszczyk (Szkolny Koordynator Konkursu “Alfik Humanistyczny”)