“…SAMORZĄD – to właśnie praca, aby jednakowo dobrze działo się wszystkim, którzy razem pracują, uczą się i pół dnia razem spędzają, żeby jeden drugiego nie krzywdził, nie przeszkadzał, nie dokuczał, nie wyśmiewał, a przeciwnie, żeby świadczył posługi, pomagał, opiekował się i pilnował porządku…”

Podążając za słowami Janusza Korczaka, uczniowie SP nr 19 wybrali nowe władze SU:

Przewodnicząca: Dorota Ołtarzewska kl. V B

Zastępca: Gabriela Jędrys kl. IV C

Skarbnik: Oskar Raczyński kl. IV B

Sekcja informacyjna: Ula Kapral kl. V A, Natalia Bafia kl. V A, Agnieszka Gas kl. V A

Sekcja plastyczna: Natalia Wysocka kl. IV C, Dominika Korus kl. IV B, Karolina Pająk kl. V C, Milena Solnica kl. V C

W dniu 18.10.2013 odbyło się uroczyste przekazanie władzy nowemu SU przez p. dyr. mgr Dorotę Mętrak. Uczniowie głośno powtórzyli tekst ślubowania:

Przyjmując tak zaszczytne funkcje w Samorządzie Szkolnym

pragniemy zapewnić, że będziemy:

•             godnie reprezentować społeczność naszej szkoły

•             rzetelnie wypełniać swoje obowiązki

•             dawać dobry przykład postaw uczniowskich

Po ślubowaniu, uczniowie złożyli swoje podpisy oraz Pani Dyrektor przekazała na ręce przewodniczącej- Doroty Ołtarzewskiej symboliczny klucz, odzwierciedlający władzę szkolną.

Serdecznie gratulujemy zwycięzcom i życzymy owocnej pracy w SU, pod opieką p. Michaliny Rzepki i p. Moniki Kowalik.

Spotkania SU oraz samorządów klasowych będą odbywać się w każdy piątek na długiej przerwie 12.10-12.25 w sali 19.

Adres mailowy SU: sp19samorzad@gmail. com

Autor: Michalina Rzepka