Odbyła się kolejna edycja Szkolnego Konkursu Poezji i Piosenki Patriotycznej z okazji Narodowego Święta Niepodległości.

Do udziału w wydarzeniu zostali zaproszeni uczniowie klas IV-VI Szkoły Podstawowej nr 19 im. Ireny Sendlerowej w Kielcach. Finał konkursu odbył się 8 listopada 2013 roku w godz. 10.35 – 12.10 w sali gimnastycznej naszej szkoły, w czasie uroczystych obchodów rocznicy odzyskania przez Polskę niepodległości. Wzięli w nim udział zwycięzcy eliminacji klasowych, którzy prezentowali utwory poetyckie i muzyczne o tematyce patriotycznej i niepodległościowej. Gościem specjalnym konkursu była pani Małgorzata Nakonieczna, kielczanka, która wygrała bitwę w “The Voice of Poland”. Pani Małgorzata wraz z innymi jurorami: p. dyr. Andrzejem Kosierkiewiczem, p. Moniką Waligórską–Ucig oraz z p. Iwoną Krzemińską oceniała występy finalistów, po czym wraz ze zwycięzcami konkursu zaśpiewała kilka piosenek legionowych i zaprezentowała trzy utwory z własnego repertuaru.

W IV edycji Szkolnego Konkursu Poezji i Piosenki Patriotycznej zwyciężyli:

w kategorii recytacja I miejsce zajęła Jagoda Szwach z kl. 6 „b”, II miejsceKinga Skowrońska z kl. 6 „c”, III miejsceGabrysia Jędrys z kl. 4 „c”;

w kategorii muzyka I miejsce zajęła Ania Szkliniarz z kl.4 „a”, II miejsce Natalia Robak (6 “c”) i Ola Podedworna (6  „b”), III miejsceKasia Kamińska i Kasia Taborska z kl. 5 „a”;

wyróżnienia otrzymali: Agnieszka Gas z kl. 5 „a”, Ola Tracz z kl. 4 „b” oraz Kuba Stachurka z kl. 5 „b”.

Zwycięzcom i osobom wyróżnionym serdecznie gratulujemy, zapraszamy do udziału w V edycji konkursu za rok!

Więcej zdjęć można obejrzeć tutaj.

Organizatorzy konkursu:

I. Stefańczyk, G. Miszczyk, M. Kowalik, I. Krzemińska