Jakie działania podejmuje Samorząd Uczniowski w roku szkolnym 2013/2014?

1. Współpracujemy z Dyrekcją Szkoły, nauczycielami, biblioteką szkolną, pedagogiem.
  2. Wymyślamy i organizujemy różne imprezy kulturalne, o których informujemy na bieżąco.
  3. Sprawdzamy i analizujemy wiadomości od uczniów, które są przysyłane na adres e-mailowy Samorządu (mail zaufania) sp19samorzad@gmail.com
  4. Co tydzień, w piątki, o godz. 12.10, w sali nr 19, spotykamy się na zebraniach z przedstawicielami wszystkich klas IV-VI oraz z naszymi opiekunami- p. Michaliną Rzepką i p. Moniką Kowalik. Sporządzamy protokoły zebrań i prowadzimy teczkę SU.
  5. Dwa razy w miesiącu organizujemy apele porządkowe, podczas których informujemy o tym, co dzieje się w naszej szkole, a przede wszystkim u nas – w SU.
  6. Redagujemy gazetkę ścienną i opiekujemy się naszą “częścią” szkolnej strony www.
  7. Pomagamy w redagowaniu gazetki szkolnej „Szkolne Co Nieco”.
  8. Organizujemy na terenie naszej szkoły akcje charytatywne, np. : „Szkoło, pomóż i Ty”, „Góra Grosza”, „Złotóweczka dla pieseczka”.
  9. Od wielu lat na przełomie listopada i grudnia prowadzimy akcję pod nazwą “Pluszowy Miś”, w ramach której organizujemy zbiórkę zabawek i książeczek dla dzieci z kieleckich domów dziecka. Zawsze wspiera nas w tych działaniach pedagog szkolny. Akcji patronuje kielecki dziennik “Echo Dnia”.
  10. W każdym roku szkolnym, pod koniec maja, przeprowadzamy demokratyczne wybory do Rady SU – połączone z kampanią wyborczą.
  11. Propagujemy „Szkolny program wychowawczy” oraz „Szkolny program profilaktyki”.
  12. Wprowadzamy w szkole kampanię informacyjną „Lekki tornister”.
  13. Rozpoczynamy „Wieczorny maraton filmowy” dla uczniów naszej szkoły.
  14. W dniu 21 listopada obchodzimy „Dzień Życzliwości”.
  15. Startujemy z „Akcją Tęcza” (ubieranie się w dany kolor, w zależności od dnia- informacje na bieżąco) oraz „COOlinarnymi” rewolucjami (wypieki klas na spotkania z rodzicami, zbieranie funduszy na działalność SU).
  16. Jak co roku, działać będzie poczta walentynkowa.
  17. Zorganizujemy konkurs na najpopularniejszego nauczyciela SP 19 oraz konkurs na „Mistrza frekwencji”.
  18. Organizowane będą dyżury uczniów na korytarzach na najbardziej „obleganych” przerwach oraz pomoc Paniom w szatni.
Autor: Michalina Rzepka