W październiku bieżącego roku szkolnego Szkoła Podstawowa nr 19 im. I. Sendlerowej w Kielcach rozpoczęła swój udział w projekcie eTWINNING.

eTwinning to społeczność szkół w Europie. Projekt eTwinning jest częścią Comeniusa, unijnego programu dla szkół.

Akcja eTwinning promuje współpracę szkół w Europie za pomocą technologii informacyjno-komunikacyjnych (ICT) oferując wsparcie, narzędzia i usługi, tak by szkoły w prosty sposób mogły tworzyć w ramach różnych dziedzin krótko- i długoterminowe partnerstwa.

Szkolnymi koordynatorami projektu są nauczyciele języka angielskiego- p. Michalina Rzepka i p. Agata Siwoń. W projekcie biorą udział uczniowie klas czwartych- IV B i IV A.

Uczniowie wraz z opiekunami opracowali temat projektu, który brzmi- „Culture in a box”.

Projekt został podzielony na poszczególne etapy, które obejmują zagadnienia kulturowe naszych krajów.

Nasza szkoła współpracuje ze szkołą podstawową z Holandii, a dokładniej z miasteczka Dubbledam, w pobliżu Dordrecht (wschodnia część Holandii). Koordynatorem projektu w Dubbledam jest p. Evert van Gool.

Pierwszy etap projektu miał za zadanie zapoznać naszych uczniów z dziećmi ze szkoły w Dubbledam. Uczniowie wykonali prezentacje na swój temat, które zostały wysłane do kolegów zza granicy. Obecnie trwają kolejne etapy projektu, o których poinformujemy wkrótce.

Autor: Michalina Rzepka