W dniu 21 listopada 2013 roku, Samorząd Uczniowski wraz z opiekunami zainicjował Dzień Życzliwości i Pozdrowień w szkole.  Dzień Życzliwości został ustanowiony w 1973 roku jako World Hello Day. W tym właśnie roku miał miejsce konflikt pomiędzy Egiptem a Izraelem: wojna ta stała się impulsem dla powołania święta przez dwóch młodych Amerykanów. W zamyśle, dzień ten ma uzmysławiać i przypominać, że wzajemna życzliwość to początek i podstawa w budowaniu pokoju i owocnych relacji międzyludzkich. Pomysł dwójki braci fenomenalnie się przyjął i aktualnie Dzień Życzliwości jest obchodzony w 180 miejscach na Ziemi.

W tym dniu uczniowie, którzy ubrali się na żółto lub mieli na sobie żółty element stroju, byli zwolnieni z odpowiedzi ustnej. Ponadto na korytarzu II piętra, sekcja plastyczna Samorządu Uczniowskiego przygotowała „drzewko życzliwości”, na którym uczniowie przyklejali karteczki z pozdrowieniami dla przyjaciół ze szkoły, jak również dla nauczycieli.

Oby w naszej szkole każdego dnia było tak miło… Dziękujemy Drodzy Uczniowie!

Autor: Michalina Rzepka