W kalendarzu stałych imprez „dziewiętnastki” zapisały się świąteczne „Koncerty mikołajkowe” dla rodziców i dziadków w wykonaniu uczniów naszej szkoły.
16 grudnia 2013 roku pięknie wystrojony zespół muzyczny i recytatorzy ( uczniowie przygotowani przez panie: Iwonę Stefańczyk i Iwonę Krzemińską) zaprezentowali półgodzinny program o tematyce bożonarodzeniowej.
Zespół fletowy wprowadził słuchaczy w świąteczny klimat kilkoma kolędami, m.in. “Lulajże, Jezuniu” czy “Pójdźmy wszyscy do stajenki”, zaś kolędę “Cicha noc” pięknie na skrzypcach wykonała Julia Ślewa , a na flecie poprzecznym wzruszająco zagrała Ania Szkliniarz.
Przy pianinie zasiadł Mateusz Wójcik, wykonując kolędę “Wśród nocnej ciszy”, a w tym czasie  wywołującą łzy wzruszenia recytacją popisywała się Wiktoria Reczko.
Wśród recytatorów wystąpili także: Dorota Ołtarzewska, Adam Schmit, Magda Wiącek, Kinga Skowrońska i Jakub Stachurka.
Piosenka “Wigilia” w wykonaniu Julii Zagdan, Natalii Robak, Oli Podedwornej, Ani Szkliniarz i chóru zakończyła spotkanie, a pani dyr. Dorota Mętrak złożyła świąteczno–noworoczne życzenia uczestnikom koncertu, wyrażając nadzieję  na podobne spotkanie za rok.

Autor: Iwona Stefańczyk