Do wzięcia udziału w konkursie zostali zaproszeni uczniowie klas młodszych. Celem wydarzenia było propagowanie czytelnictwa wśród uczniów naszej szkoły. Młodsi czytelnicy zachęcali starszych kolegów i koleżanki do korzystania z zasobów szkolnego księgozbioru także w czasie przerw międzylekcyjnych, tzw. okienek czy po zajęciach. Stało się tak dlatego, że uczniowie klas młodszych, zwłaszcza drugich, najwięcej czytają książek i najczęściej przebywają w szkolnej bibliotece. Mamy nadzieję, że postawa „maluchów” zawstydzi „starszaków” i w następnych miesiącach poprawią się wyniki czytelnictwa wśród uczniów klas 4- 6 naszej szkoły!

Laureatki szkolnego konkursu na plakat promujący czytelnictwo i bibliotekę wśród uczniów klas I – III naszej szkoły (połowa października – połowa listopada 2013 r.):

I m. – Zosia Ciesielska z kl. 2 „a”

II m. – Julka Ślewa z kl. 3 „a”

III m. – Ola Grychowska z kl. 2 „b”

Wszystkim uczniom biorącym udział w konkursie – dziękujemy, a laureatkom – gratulujemy! Zachęcamy do wzięcia udziału w następnej edycji konkursu za rok!

Bibliotekarz z Aktywem bibliotecznym