18 grudnia 2013 roku odbyła się XVII edycja konkursu “Alfik” Humanistyczny. W konkursie uczestniczyło 16 116 uczniów z 475 szkół, w tym 36 uczniów ze Szkoły Podstawowej nr 19 im. Ireny Sendlerowej w Kielcach.

Po raz kolejny znakomicie spisał się Wojciech Radek, który uzyskał 137 punktów (91%) i zajął 3 miejsce w kraju oraz oczywiście 1 miejsce w województwie świętokrzyskim. Tym samym Wojtek zdobył jedną z głównych nagród – tygodniowy pobyt na obozie naukowym w Serpelicach.

Bardzo dobre wyniki uzyskali również:

Anna Brzezińska (128 p., 87 miejsce w kraju, 1 miejsce w województwie, nagroda rzeczowa – pedrive “Lizzard 4GB”),

Dorota Ołtarzewska (123 p., 86 miejsce w kraju, 1 miejsce w województwie, nagroda rzeczowa – pedrive “Lizzard 4GB”),

Anna Kaczmarska (126 p., 184 miejsce w kraju, 1 miejsce w województwie, nagroda rzeczowa – pedrive “Lizzard 4GB”).

Wynik dobry osiągnęli:

Kinga Chytra (124 p., 221 miejsce w kraju, 2 miejsce w województwie),

Aleksandra Tracz (121 p., 113 miejsce w kraju, 4 miejsce w województwie),

Mateusz Wójcik (126 p., 127 miejsce w kraju, 2 miejsce w województwie).

Kinga, Ola i Mateusz otrzymają dyplomy za uzyskanie dobrego wyniku w konkursie.

Zwycięzcom oraz wszystkim uczestnikom oraz ich opiekunom serdecznie gratulujemy i zachęcamy do udziału w kolejnej edycji “Alfika” Humanistycznego.

Szkolny Koordynator

Ogólnopolskiego Konkursu