W sobotę 21 kwietnia 2018 roku odbył się XV Bieg Uliczny o Grand Prix Miejskiego Ośrodka Sportu i Rekreacji w Kielcach. Bardzo dobrze spisali się w tych biegach uczniowie SP 19 Kielce. 3 miejsce w swojej kategorii wiekowej wywalczył Dawid Gruszka z klasy 4c. Tuż za nim finiszował Mateusz Dudzik i Jakub Fąfara, troszkę dalej metę osiągnął Roch Kierkowski. Dziewczęta z klasy Dawida również bardzo dobrze finiszowały. Na miejscach 5,6 dobiegły do mety Milena Mucha i Marta Pawłowska. Niedaleko za nimi biegły Julia Kruk i Sonia Sikorska.
Podobne miejsca co młodsze koleżanki zajmowali uczniowie klasy 7b Czarek Tomal, Paweł Korbecki, Natalia Nogalska i Wiktoria Cyran.
Duże podziękowania należą się rodzicom uczniów klasy 4c za umożliwienie udziału swoim pociechom w zawodach, a uczniom gratulacje.
Do udziału w zawodach z ramienia szkoły zachęcał uczniów Jarosław Januchta nauczyciel wf.

Autor: J.Januchta