Samorząd Uczniowski kl. IV-VI wraz z opiekunami p. M.Rzepką i p. M. Kowalik, zorganizował kolorowe obchody Pierwszego Dnia Wiosny w naszej szkole. W dniu 21 marca na sali gimnastycznej rozstrzygnięto zapowiadane wcześniej dwa konkursy tematyczne dla kl. IV-VI. Pierwszym zadaniem było przygotowanie plakatu z oznakami wiosny oraz dołączenie do plakatu ciekawostki (przydział plakatów: 4a – pierwiosnek, 4b – przebiśnieg , 4c – kaczeńce, 5a – bocian, 5b – jaskółka, 5c – wilga, 6a – sasanki , 6b – krokusy, 6c – bazie wierzbowe). Kolejnym zadaniem był konkurs na przebranie Pani Wiosny. W tym zadaniu jedna osoba z klasy miała być przebrana za Panią Wiosnę a pozostali uczniowie z klasy musieli zaakcentować w swoim stroju nadchodzącą wiosnę. Wszyscy uczniowie spisali się fantastycznie. Uroczystość została wzbogacona barwnymi występami chóru szkolnego pod opieką p. I. Stefańczyk. Komisja konkursowa w składzie: p.dyr. A. Kosierkiewicz, p. I. Stefańczyk, p. I. Krzemińska wybrała zwycięzców. W konkursie plastycznym zwyciężyła klasa VC. W konkursie na przebranie Pani Wiosny zwyciężyła kl. VA. Pani Dyrektor D.Mętrak wręczyła laureatom pamiątkowe wiosenne dyplomy. Samorząd Uczniowski dziękuje wszystkim Uczniom za wspaniałą i kolorową wiosenną zabawę!

Zapraszamy do galerii zdjęć.

Autor: Michalina Rzepka