Fot. J. Wielicka2 kwietnia 2014 r. klasy szóste wraz z wychowawcami udały się do Gimnazjum nr 3. Nauczyciele tamtejszej szkoły, w ramach działań promocyjnych, wystawili “Kopciuszka”. Znaną wszystkim dzieciom sztukę przygotowali i odegrali sami.

W przedstawieniu wzięło udział prawie dwudziestu nauczycieli gimnazjum i dwoje uczniów. Oni właśnie zagrali główne role, czyli Kopciuszka i Księcia. W Macochę i przyrodnie siostry Kopciuszka wcieliły się natomiast nauczycielki: Anna Pawłowska, Dorota Marcinkowska i Jolanta Wódkowska

– 1 kwietnia i Prima Aprilis był dobrą okazją do zrealizowania takiego pomysłu. Pokazaliśmy przy okazji naszym uczniom, że nauczyciele też potrafią się dobrze bawić. To dobra okazja do pokazania, że uczniowie razem z nauczycielami potrafią robić wspólne fajne rzeczy – powiedziała Dyrektor Gimnazjum numer 3, Dorota Szpaderska.

Starannie przygotowane i znakomicie zagrane przedstawienie bardzo podobało się naszym uczniom. Nagrodzili aktorów rzęsistymi oklaskami, a po przedstawieniu chętnie robili sobie z nimi zdjęcia. Można je obejrzeć w naszej galerii, natomiast film dostępny jest na stronie “Echa Dnia”.

Źródło: “Echo Dnia”, własne.

Autor: Grzegorz Miszczyk