15.04.2014r. (wtorek) odbył się Szkolny Konkurs Recytatorski pod hasłem „Magia poezji Juliana Tuwima” dla uczniów klas III – VI zorganizowany przez nauczycieli zespołu humanistycznego naszej szkoły. W zmaganiach scenicznych wzięło udział 15 uczniów. Celem wydarzenia było propagowanie poezji Juliana Tuwima (patrona 2013r.), uwrażliwianie uczniów na piękno żywego słowa, doskonalenie umiejętności recytatorskich oraz uczenie dzieci właściwej rywalizacji w przyjaznej atmosferze. Uczestnicy konkursu, oprócz  opanowania pamięciowego tekstu i wspaniałej recytacji, przygotowali także stroje i rekwizyty korespondujące z treścią recytowanego wiersza oraz samodzielnie wykonane ilustracje do prezentowanego utworu. Całość imprezy prowadziła mgr Iwona Krzemińska, która zaprosiła do komisji konkursowej: mgr Monikę Waligórską – Ucig, mgr Andrzeja Kosierkiewicza, mgr Roberta Solnicę oraz mgr Jarosława Januchtę. Jury oceniało: opanowanie pamięciowe wybranego wiersza Juliana Tuwima; trafność i oryginalność interpretacji; stroje, rekwizyty i ilustracje do recytowanego wiersza, ogólny wyraz artystyczny. Nagrody ufundowane przez Bibliotekę Szkolną wręczyła p. dyr. Dorota Mętrak i p. dyr. Andrzej Kosierkiewicz. Uczestnicy wydarzenia zaprezentowali wysoki poziom artystyczny, przygotowali ciekawe stroje i rekwizyty. Całość imprezy uświetnił występ solistek i chórku w kilku piosenkach o wiosennym klimacie: śpiew Ani Szkliniarz i Doroty Ołtarzewskiej oraz gra na gitarze Lidki Kosztołowicz. Młode artystki przygotowała mgr Iwona Stefańczyk.

Laureatami konkursu zostały następujące uczennice:

I miejsce – Gabrysia Jędrys z kl. 4 „c”

II miejsce – Natalia Bafia z kl. 5 „a”

III miejsce – Jagoda Szwach z kl. 6 „c”

Wyróżnienia otrzymały:

Jagoda Szrek z kl. 4 „b”

Jagoda Rubin z kl. 3 „a”

Laureatom gratulujemy! Zwycięzca konkursu weźmie udział w finale Międzyszkolnego konkursu Recytatorsko – Graficznego Poezji Juliana Tuwima w ZSO nr 11 w Kielcach w dn. 12 maja 2014r. od godz. 9.30.

Autor: Iwona Krzemińska