23 kwietnia odbyła się w naszej szkole akcja PGE Stacja Sport „Świeć przykładem, zarażaj energią”. Przez kilka godzin na sali gimnastycznej podzielonej na 5 stref poświęconych różnym dyscyplinom sportu odbywały się zajęcia dla uczniów, podczas których mogli dowiedzieć się, jakie cechy psychofizyczne predestynują do uprawiania danej dyscypliny, poznali ciekawostki na temat wybranych dyscyplin sportu oraz zdobyli informacje, gdzie w Kielcach można daną dyscyplinę trenować. Instruktorzy przekazywali wiedzę o piłce nożnej, koszykówce, siatkówce, tańcu oraz innych dyscyplinach sportowych, które można trenować w kieleckich klubach i sekcjach sportowych, wskazywali miejsca treningu. W zajęciach wzięli udział wszyscy uczniowie z klas 0-VI.

Uczniowie mieli dobrą zabawę połączoną z propagowaniem zdrowego trybu życia, poznawaniem zalet aktywnego spędzania czasu wolnego, realizacją własnych marzeń.

Ogólnopolski projekt PGE STACJA SPORT odbywa się pod patronatem Polskiego Komitetu Olimpijskiego, partnerem tytularnym jest PGE Polska Grupa Energetyczna. Inicjatorem i organizatorem jest agencja event marketingu Kierunkowy22. Akcja obejmuje 10 dużych polskich miast, a w każdym z nich 5 szkół. Szczegółów można szukać na stronie internetowej http://www.pgestacjasport.pl/, skąd pochodzą wszystkie zdjęcia w galerii.

Autor: Andrzej Kosierkiewicz