Fot. D. MętrakJuż po raz  trzeci odbyła się edycja Międzyszkolnego Turnieju Pocztów Sztandarowych, którego organizatorem jest Zespół Szkół Ogólnokształcących Nr 29 w Kielcach – Gimnazjum Nr 1 im. Ks. Stanisława Konarskiego, Kielecki Ochotniczy Szwadron Kawalerii im. 13 Pułku Ułanów Wileńskich oraz Ośrodek Myśli Patriotycznej i Obywatelskiej w Kielcach.
Nadrzędnym celem Turnieju jest wzmocnienie patriotycznego procesu wychowywania młodzieży szkolnej w poszanowaniu i miłości do polskich symboli narodowych, historii i tradycji, a także wpisanie najmłodszego święta państwowego Dnia Flagi Rzeczypospolitej Polskiej w obowiązkowy kanon szkolnych uroczystości.

Cieszymy się z sukcesów naszych uczniów, którzy zdobyli I miejsce zarówno w kategorii teoretycznej  w składzie – Mateusz Wójcik, Tymoteusz Mętrak, jak i w konkurencji prezentacji pocztów sztandarowych w składzie : Wiktoria Reczko, Adam Szmidt, Magdalena Wiącek. Uczniów do Turnieju przygotowali: p. Monika Kowalik oraz p. Jarosław Januchta.

Uroczyste wręczenie nagród odbyło się 2 maja 2014 r. podczas uroczystości Flagi Państwowej na kieleckim Runku. Zdjęcia z tego wydarzenia można zobaczyć w naszej galerii.

Zwycięzcom gratulujemy!

Autor: Monika Kowalik