Dnia 25.04.2014 r. klasa IIIa, brała udział w spotkaniu autorskim z p. Pawłem Beręsewiczem w Wojewódzkiej Bibliotece Publicznej w Kielcach.

Paweł Beręsewicz (ur. 1970 r. w Warszawie) – pisarz, poeta, tłumacz, leksykograf. Pisze powieści, opowiadania i wiersze dla dzieci. Jest laureatem nagrody “Guliwera”, konkursu literackiego Polskiego Towarzystwa Wydawców Książek, Nagrody Literackiej im. Kornela Makuszyńskiego.

Spotkanie było związane z prezentacją książek dla dzieci, jakie napisał Paweł Beręsewicz. W bardzo ciekawy i śmieszny sposób przedstawiał nam poszczególne książki i ich postacie. Dowiedzieliśmy się, że pomysły do swoich publikacji czerpie z własnego życia, czasem wymyśla też różne historie. Książki, w których wzorował się na własnym życiu, to seria opowieści o Ciumkach, ostatnia nosi tytuł „Wielka wyprawa Ciumków”. Wymyśloną historią jest np. książka pt. „Noskawery”. Niezmiernie interesująco opowiadał p. Beręsewicz także o książce, pt. „Czy wojna jest dla dziewczyn?”. Dowiedziałam się, że to prawdziwa historia p. Elżbiety, która jest już dziś w podeszłym wieku i mieszka w Zakopanem.

Bardzo podobało mi się to spotkanie z p. Pawłem Beręsewiczem, zachęcił mnie i innych uczestników tego wydarzenia do czytania książek, przede wszystkim jego autorstwa. Namawiam uczniów naszej szkoły do zapoznania się z literaturą Pawła Beręsewicza, naprawdę warto! Każdy znajdzie w dorobku tego pisarza jakąś książkę dla siebie.

Zdjęcia ze spotkania można obejrzeć w naszej galerii.

Autor: Marysia Włodarczyk, kl. 3a