22 listopada 2018r. w naszej szkole odbył się Konkurs „Niepodległość ważne słowo, świętujemy na wesoło” dla uczniów klas II i III z kieleckich szkół podstawowych. W konkursie uczestniczyły trzyosobowe drużyny z  następujących szkół:  SP nr 5, SP nr 11, SP nr 15, SP nr 25, SP nr 33, SP nr 34 oraz SP nr 39.

Konkurs miał na celu kształtowanie postaw patriotycznych u dzieci oraz rozwijanie ich zainteresowań historycznych i geograficznych. Ze względu na przypadającą w tym roku wyjątkową rocznicę odzyskania niepodległości przez Polskę, rywalizacja została przygotowana głównie w wesołej formie wspólnej zabawy. Uczniowie w swoich trzyosobowych zespołach, zmagali się z różnymi zadaniami sprawdzającymi ich wiedzę o Kielcach, regionie świętokrzyskim i Polsce. Zaprezentowali także przygotowane recytacje wierszy o tematyce patriotycznej.

Wszyscy uczestnicy otrzymali pamiątkowe dyplomy, a laureaci I, II, III miejsca nagrody ufundowane przez Marszałka województwa i Radę Rodziców przy Szkole Podstawowej nr 19 im. Ireny Sendlerowej.

Zmagania zespołów oceniało jury w składzie:

  • Mariusz Kowalski – z Departamentu Polityki Regionalnej Urzędu Marszałkowskiego w Kielcach
  • Leszek Dziedzic – pracownik Muzeum Historii Kielc
  • Beata Rabajczyk – nauczyciel z SP 19 w Kielcach

Całą imprezę rozpoczął pokaz tańca narodowego Polonez przygotowanego przez uczniów klasy 2b i  ich wychowawczynię p.Renatę Pawelec. Podczas oczekiwania na werdykt jury, uczestnicy konkursu i  pozostali goście wysłuchali pieśni legionowych w wykonaniu uczniów klasy Ic pod opieką p.Urszuli Piaseckiej.

Laureaci:

Miejsce  III – Szkoła Podstawowa nr 34

Miejsce II – Szkoła Podstawowa nr 15

Miejsce I – Szkoła Podstawowa nr 11

Zarówno laureatom jak i wszystkim uczestnikom i ich opiekunom serdecznie gratulujemy wspaniałego przygotowania, życzymy dalszych sukcesów i zapraszamy do kolejnych konkursów.

Przygotowanie i przeprowadzenie konkursu p.R.Pawelec, p.B.Tomala,

współpraca  p. G. Jamioł i p.U. Piaseckiej.