30 maja odbył się w naszej szkole „Dzień Bez Przemocy”.

Dzień Szkoły bez Przemocy to organizowane ogólnopolskie święto wszystkich tych, którzy nie zgadzają się na przemoc i angażują się w budowanie szkoły jako miejsca przyjaznego dla uczniów, nauczycieli i rodziców. SP 19  uczestniczy w programie ,,Szkoła bez Przemocy” od 2010r.

W tym dniu wszyscy uczniowie i nauczyciele zaakcentowali to wydarzenie strojem w kolorze zielonym. W szkole, na każdym z pięter można było zobaczyć plakaty przedstawiające uśmiechy oraz przypomnieć sobie podstawowe zwroty grzecznościowe, o których niestety często zapominamy „ przepraszam , dziękuję, nie gniewam się, miłego dnia,”. Wychowawcy przeprowadzili lekcje wychowawcze na temat zapobiegania agresji. Na sali gimnastycznej wręczono dyplomy najkulturalniejszym uczniom  z klas IV-VI oraz uczniowie obejrzeli prezentację multimedialną na temat radzenia sobie z agresją i przeciwdziałania agresji.

Autor: Michalina Rzepka