1. Ze zbiorów biblioteki mogą korzystać uczniowie, nauczyciele i pracownicy szkoły.
2. Korzystanie z biblioteki jest bezpłatne.
3. Biblioteka czynna jest codziennie. Środa to dzień przeznaczony na opracowywanie zbiorów, uzupełnianie dokumentacji i inne prace biblioteczne.
4. W bibliotece działa aktyw biblioteczny, który odpowiada za organizację imprez bibliotecznych, estetykę pomieszczenia, pomoc przy wypożyczeniach, porządek na półkach z książkami, reperację uszkodzonych egzemplarzy.
5. W bibliotece należy zachowywać się spokojnie i cicho, by nie przeszkadzać innym czytelnikom i bibliotekarzowi w pracy.
6. W bibliotece obowiązuje zakaz spożywania posiłków i picia napojów.
7. Czytelnik może wypożyczać książki tylko na swoje nazwisko.
8. Jednorazowo można wypożyczyć dwie książki (w tym jedną lekturę obowiązkową) na okres dwóch tygodni.
9. Książek nie należy przetrzymywać. Istnieje możliwość przedłużenia terminu zwrotu wypożyczonych zbiorów bibliotecznych.
10. Za nieuzasadnione przetrzymywanie książek uczeń może zostać ukarany punktami ujemnymi z zachowania ( 10 pkt. w semestrze zgodnie ze SZO).
11. Za sumienną pracę w aktywie bibliotecznym i za inne prace na rzecz biblioteki szkolnej uczeń może zostać nagrodzony punktami dodatnimi z zachowania (zgodnie ze SZO)
12. Uczeń przygotowujący się do konkursów szkolnych i międzyszkolnych ma prawo do wypożyczenia jednorazowo większej ilości książek.
13. Prośbę wypożyczających o zarezerwowanie książki uwzględnia się w  kolejności zamówień.
14. Część księgozbioru bibliotekarz może przekazać do użytku w pracowniach przedmiotowych. Za przekazane zbiory biblioteczne nauczyciele danego przedmiotu przejmują odpowiedzialność materialną.
15. Od 1 września 2014r. Minister Edukacji Narodowej zapewnia nieodpłatnie dzieciom z klas pierwszych szkoły podstawowej podręczniki „Nasz elementarz” (część I – IV), które uczniowie będą mogli wypożyczyć z biblioteki  na jeden rok szkolny.
16. W przypadku zniszczenia, uszkodzenia lub niezwrócenia do biblioteki  podręcznika „Nasz elementarz” po rocznym użytkowaniu, rodzice uczniów   są zobowiązani do zwrotu kosztów podręcznika w wysokości 4,34 zł za każdą  z czterech części .
17. Korzystający ze zbiorów bibliotecznych zobowiązani są do ich poszanowania oraz do zgłaszania bibliotekarzowi zauważonych uszkodzeń.
18. W przypadku zniszczenia lub zagubienia lektury należy odkupić taką samą książkę. W razie zagubienia lub zniszczenia książki nie będącej lekturą można odkupić inną, po uprzednim uzgodnieniu z bibliotekarzem.
19. Wypożyczone zbiory biblioteczne należy zwrócić do biblioteki dwa tygodnie przed końcem roku szkolnego.
20. W przypadku zmiany szkoły lub miejsca pracy korzystający z biblioteki jest zobowiązany do oddania wszystkich wypożyczonych zbiorów bibliotecznych.
21. Każdego czytelnika zobowiązuje się do przestrzegania Regulaminu Biblioteki Szkolnej.

Regulamin Biblioteki Szkolnej obowiązuje od 1 września 2014 r.

Autor: Iwona Krzemińska