Klasy VI a i IV pod opieką wychowawców p. Agaty Siwoń i p. Michaliny Rzepki wybrały się do Zakładu Unieszkodliwiania Odpadów w Promniku.

Wycieczka była uczestnictwem w programie edukacyjnym dofinansowanym przez Wojewódzki Fundusz Ochrony Środowiska skierowanym do uczniów szkół podstawowych. Zwiedzanie odbywało się w wydzielonej do tego celu galerii edukacyjnej wyposażonej w tablice informacyjne prezentujące zasady segregacji odpadów oraz ich sortowania w zakładzie. Przez okna można było „podglądać”, jak sortowane są odpady, dzieci oglądały też krótki filmik, poznawały kolejne etapy przetwarzania odpadów (sortowanie ręczne, mechaniczne, fermentacja i kompostowanie odpadów biodegradowalnych, odzyskiwanie surowców wtórnych, produkcja biogazu z odpadów i przetwarzanie go na energię elektryczną).

Zapraszamy do galerii zdjęć.

fot. M. Rzepka