Wycieczkę rozpoczęliśmy od zwiedzania Centrum Powiadomienia Ratunkowego. Do tego miejsca docierają wszystkie powiadomienia, meldunki i wezwania kierowane na numer 112, a dyspozytor przyjmujący zgłoszenia podejmuje decyzję o dalszych działaniach.

W znajdującej się tuż obok Straży Pożarnej dzieci poznały tajniki pracy strażaka, dowiedziały się, którymi pojazdami strażacy wyjeżdżają do wypadków, a jakimi gaszą pożary. Obejrzały również wyposażenie pojazdów oraz niezbędne do pracy urządzenia. Miały okazję przymierzyć hełm strażacki, jednak najwięcej emocji wzbudziło wsiadanie do wozu strażackiego.

Wszystkie dzieci dokładnie znają teraz numery alarmowe 112 i 998 i wiedzą, że  z numerów alarmowych można korzystać tylko w uzasadnionych przypadkach.

Zdjęcia z wycieczki, w której wzięli udział uczniowie klasy Id pod opieką swojej wychowawczyni, p. Jolanty Mazur, można obejrzeć tutaj.

Autor: Jolanta Mazur