Rozpoczęła się rejestracja uczestników do ogólnopolskiego programu edukacyjnego Łowimy Talenty 2014/15. W trakcie programu, uczniowie szkół podstawowych, gimnazjalnych i ponadgimnazjalnych będą mieli okazję sprawdzić swoją wiedzę w ogólnopolskich konkursach przedmiotowych. Program jest formą wsparcia szkół w zakresie odkrywania i rozwijania uzdolnień dzieci i młodzieży. Inicjatywa promuje talenty i osiągnięcia uczniów oraz pomaga kształtować ważne kompetencje osobiste. Patronat nad programem ponownie objęła Politechnika Wrocławska.

Osiągnięcia w konkursach programu Łowimy Talenty pomagają uczestnikom w zdobywaniu dodatkowych punktów w różnego rodzaju kwalifikacjach stypendialnych oraz ułatwiają osiąganie lepszych ocen dzięki utrwalaniu, poszerzaniu i porównaniu poziomu swojej wiedzy w skali ogólnopolskiej. W zeszłorocznej edycji programu wyłoniono 1 350 laureatów, których nagrodzono pulą nagród o łącznej wartości ponad 500 000 zł. Łącznie wzięło udział w programie blisko 119 tys. uczestników.

W ramach programu Łowimy Talenty uczniowie szkół podstawowych, gimnazjalnych i ponadgimnazjalnych, będą mogli zmierzyć swoje intelektualne siły w dziewięciu ogólnopolskich konkursach przedmiotowych z zakresu matematyki, historii, języka polskiego, angielskiego, niemieckiego, w tym w znanym od 1994 roku Alfiku Matematycznym oraz konkursach: Deutschfreund, English High Flier, Alfik Humanistyczny, MAT, English Ace, Sprachdoktor i Omnibus. W programie przewidziano konkurs Filman, który ma na celu propagowanie szkolnej twórczości filmowej. Jedenastym konkursem jest Maks Matematyczny, który stanowi intelektualną rozrywkę w formie internetowej gry matematycznej. Dla laureatów przewidziano nagrody w postaci wyjazdu na XX edycję Wakacyjnego Obozu Talentów oraz nagrody rzeczowe w formie pendrive’ów oraz bonów upominkowych do księgarni internetowej Gandalf.com.pl. W programie nie ma przegranych. Dla każdego uczestnika przewidziano szkolny gadżet.

Koordynatorami konkursów w naszej szkole są: p. Joanna Wielicka (Alfik Matematyczny) i p. Grzegorz Miszczyk (Alfik Humanistyczny).

Program Łowimy Talenty jest dedykowany nauczycielom matematyki, historii, języka polskiego, angielskiego i niemieckiego, jako instrument motywujący uczniów do rozwijania samodzielności, rozbudzania zainteresowań oraz podejmowania intelektualnych wyzwań.

Rejestracji uczestników do konkursów programu Łowimy Talenty dokonuje nauczyciel poprzez wysyłanie zgłoszenia za pomocą formularza dostępnego na stronie www.jersz.pl, w terminie wskazanym w harmonogramie konkursów programu. Udział w konkursach programu Łowimy Talenty jest płatny. Wpisowe to 9 zł od osoby za udział w jednym konkursie. Program może być realizowany w szkole dzięki dobrowolnym wpłatom rodziców na Komitet Rodzicielski (Radę Rodziców).

Harmonogram konkursów programu Łowimy Talenty 2014/15

Deutschfreund 19.11.2014 r. – konkurs języka niemieckiego – zgłoszenia przyjmowane są do 29.10.2014 r.

Alfik Matematyczny 26.11.2014 r. – konkurs matematyczny – zgłoszenia przyjmowane są do 5.11.2014 r.

English High Flier 10.12.2014 r. – konkurs języka angielskiego – zgłoszenia przyjmowane są do 19.11.2014 r.

Alfik Humanistyczny 17.12.2014 r.  – konkurs humanistyczny – zgłoszenia przyjmowane są do 26.11.2014 r.

MAT 14.01.2015 r. – konkurs matematyczny – zgłoszenia przyjmowane są do 17.12.2014 r.

Alfik Historyczny 4.03.2015 r. – konkurs historyczny – zgłoszenia przyjmowane są do 11.02.2015 r.

English Ace 11.03.2015 r. – konkurs języka angielskiego – zgłoszenia przyjmowane są do 18.02.2015 r.

Sprachdoktor 18.03.2015 r. – konkurs języka niemieckiego – zgłoszenia przyjmowane są do 25.02.2015 r.

Omnibus 25.03.2015 r. – konkurs humanistyczny – zgłoszenia przyjmowane są do 4.03.2015 r.

Filman – filmowy konkurs internetowy – zgłoszenia przyjmowane są do 21.03.2015 r.

Maks Matematyczny  15.04.2015 r. – konkurs internetowy – zgłoszenia przyjmowane są do 2.04.2015 r.

Szczegóły, regulaminy i wydarzenia programu Łowimy Talenty 2014/15 możecie śledzić na stronie www.jersz.plwww.fb.com/LowcyTalentow/Jersz