Jak co roku zapraszamy do udziału w Konkursie Poezji i Piosenki Patriotycznej. Jest on skierowany do uczniów klas III-VII Szkoły Podstawowej nr 19 im. Ireny Sendlerowej w Kielcach. Finał konkursu odbędzie się 10 listopada 2017 roku. Wezmą w nim udział zwycięzcy eliminacji klasowych.

Aby wziąć udział w konkursie recytatorskim, należy zgłosić się do swojego nauczyciela języka polskiego i – w porozumieniu z nim – wybrać utwór o tematyce patriotycznej lub niepodległościowej, który uczeń zaprezentuje podczas eliminacji i (ewentualnie) finału. Przykładowy zestaw tekstów, spośród których można dokonać wyboru, znajduje się w tym miejscu. Uwaga: w konkursie recytatorskim mogą wziąć udział duety, ale nie przewiduje się utworzenia dla nich odrębnej kategorii.

Zgłoszenie udziału w konkursie muzycznym wymaga uzgodnień z p. Iwoną Stefańczyk – zarówno w kwestii repertuaru, jak i kategorii (zespół lub solista).

Zapraszamy!