r“…SAMORZĄD – to właśnie praca, aby jednakowo dobrze działo się wszystkim, którzy razem pracują, uczą się i pół dnia razem spędzają, żeby jeden drugiego nie krzywdził, nie przeszkadzał, nie dokuczał, nie wyśmiewał, a przeciwnie, żeby świadczył posługi, pomagał, opiekował się i pilnował porządku…”

Podążając za słowami Janusza Korczaka, uczniowie SP nr 19 wybrali nowe władze SU:

Przewodniczący: Oskar Raczyński kl. V B

Zastępca: Aleksandra Tracz kl. V B

Sekcja informacyjna, plastyczna, skarbnik: Samorządy Klasowe kl. IV-VI

W dniu 26.09.2014 odbyło się uroczyste przekazanie władzy nowemu SU przez p. dyr. mgr Dorotę Mętrak. Uczniowie głośno powtórzyli tekst ślubowania:

“Przyjmując tak zaszczytne funkcje w Samorządzie Szkolnym

pragniemy zapewnić, że będziemy:

•  godnie reprezentować społeczność naszej szkoły,

•  rzetelnie wypełniać swoje obowiązki,

•  dawać dobry przykład postaw uczniowskich”.

Po ślubowaniu, uczniowie złożyli swoje podpisy oraz Pani Dyrektor przekazała na ręce przewodniczącego Oskara Raczyńskiego symboliczny klucz, odzwierciedlający władzę szkolną.

Serdecznie gratulujemy zwycięzcom i życzymy owocnej pracy w SU, pod opieką p. Michaliny Rzepki i p. Moniki Kowalik.

Spotkania SU oraz samorządów klasowych będą odbywać się raz w tygodniu.

Adres mailowy SU: sp19samorzad@gmail. com

Autor: Michalina Rzepka