Grupa uczniów naszej szkoły uczestniczyła w 29 Pieśniobraniu, które odbyło się 9 listopada 2014 r., na Wzgórzu Zamkowym w Kielcach, przy siedzibie Ośrodka Myśli Patriotycznej.

Pieśniobrania to wspólne śpiewanie kielczan, organizowane od 5 lat z inicjatywy Stowarzyszenia “A nam się chce”. Biorą w nim udział zespoły śpiewacze oraz chóry z różnych środowisk i w różnym wieku: od uczniów szkół podstawowych po śpiewaków z Uniwersytetu Trzeciego Wieku.

Nasz zespół wokalny z SP 19 w składzie: Gabrysia Adamczyk, Kasia Cedro, Partycja Janyst, Lidka Kosztołowicz, Oskar Lesisz, Dorota Ołtarzewska, Kinga Putko, Ania Szkliniarz, Kasia Taborska i Julia Zagdan wykonał pieśń Przybyli ułani.

Każdy uczestnik spotkania dostał śpiewnik z tekstami pieśni patriotycznych, a wspólny śpiew prowadziła p. Ewa Robak z Uniwersytetu J. Kochanowskiego.

Opiekun zespołu

Iwona Stefańczyk