Zielony Patrol nr 23 – rok szkolny 2009/2010

W dniu 17.11.09 r. mgr Zenona Kowalik, lider Patrolu 23, wraz z uczniami stwierdziła wypełnienie bateriami pojemników przywiezionych przez firmę REBA.

Powiadomiono firmę o konieczności odbioru surowców wtórnych i przywiezieniu następnych kontenerów.

W dniu 21.11.09 r. nasza szkoła – SP nr 19 (Zielony Patrol nr 23) wzięła udział w biegu patrolowym “HiT” – Historia i Tradycja Kielc, zorganizowanym przez Hufiec ZHP oraz UM Kielce. Było ciężko, ale udało nam się zająć I miejsce.

W Biegu patrolowym “HiT” brało udział 20 patroli z 15 kieleckich szkół.

Uczniowie musieli wykazać się zdolnościami taktycznymi, umiejętnościami czytania planu miasta, rozwiązywania zadań logicznych, np: sudoku oraz znajomością tradycji i historii Kielc.

Najtrudniej było walczyć z czasem, wymagającym dużej kondycji przy pokonywaniu tras w dziewięciu przystankach kontrolnych, rozłożonych w różnych punktach miasta.

W dniu 28.10.09 r. byliśmy na warsztatach w siedzibie Nadnidziańskich Parków Krajobrazowych.

Warsztaty poprowadziła w bardzo ciekawy sposób pani Eliza Hłasko.

Uczniowie mieli możliwość rozróżniać podczas pracy w grupach drzewa liściaste oraz iglaste. Zobaczyli, jak wygląda żmija i zaskroniec. Mieli możliwość zobaczenia prac konkursowych innych uczniów.