W związku z faktem coraz powszechniejszego przebywania uczniów na terenie szkoły przed lekcjami oraz coraz wcześniejszego ich przychodzenia do szkoły przypominamy wszystkim uczniom oraz ich rodzicom/opiekunom:

1. uczniowie powinni przychodzić do szkoły ok. 15 min przed lekcjami (nie dotyczy dzieci uczęszczających na świetlicę szkolną) i po przebraniu czekać w szatni na dzwonek na przerwę. Należy unikać wcześniejszego wysyłania dzieci do szkoły ze względu na brak możliwości sprawowania nad nimi opieki przez nauczycieli. W wyjątkowych sytuacjach uczniowie powinni oczekiwać na lekcję w świetlicy szkolnej (klasy młodsze), w czytelni lub bibliotece szkolnej (klasy starsze). Niedopuszczalne jest przebywanie uczniów bez opieki nauczyciela podczas lekcji na korytarzach szkolnych ponieważ zakłóca to pracę szkoły i zagraża bezpieczeństwu dzieci;

2. uczniowie klas I-III przyprowadzani do szkoły przez rodziców lub opiekunów mają być osobiście przekazani wychowawcom świetlicy pod opiekę, co zostaje odnotowane w dzienniku zajęć. Zdarza się, że uczniowie klas młodszych są wysyłani przez rodziców/opiekunów do świetlicy i nie docierają do niej, a dziecko bez opieki przebywa na korytarzach szkoły.

Wszyscy nauczyciele są zobowiązani do egzekwowania od uczniów respektowania powyższych zaleceń.

Autor: Andrzej Kosierkiewicz