Samorząd Szkolny proponuje na dziś… wycieczki do Muzeum.

Zapraszamy na wirtualny spacer po 10 muzeach, które warto zwiedzić online.

Źródło: https://www.radiozet.pl/Podroze/Wirtualne-zwiedzanie.-10-muzeow-ktore-warto-zwiedzic-online?fbclid=IwAR0vklTMhCpw8MS-jpS2Gz2WaR2gzxSD4I5hzpmI0Lhioob0NpmZ1DNxxWk

1. Luwr (Musée du Louvre) , jedno z największych muzeów na świecie, a zarazem najczęściej odwiedzany tego typu obiekt na świecie.

2 . Muzeum Brytyjskie (British Museum) , szczyci się ogromną kolekcją muzealną liczącą aż…8 milionów eksponatów! Ten niezwykły obiekt prezentuje dzieje ludzkości od jej początków aż do współczesności.

3. Metropolitan Museum of Art -dzieła Vincenta van Gogha, Jacksona Pollocka i Giotto di Bondone.

4. Rijksmuseum w Amsterdamie, to aż 80 galerii z licznymi dziełami i eksponatami prezentującymi historię 800 lat holenderskiej sztuki i historii.

5. Teatr-muzeum Salvadora Dali znajduje się w miasteczku Figueres, w Katalonii. Obiekt gromadzi obecnie niemal 360 prac Dalego.

6. National Gallery of Art opierają się na dziełach przekazanych przez prywatnych kolekcjonerów. W ramach wirtualnego spaceru muzeum daje możliwość zwiedzenia dwóch wystaw (za pośrednictwem Google). Pierwsza dotyczy amerykańskiej mody z lat 1740–1895. Druga jest zbiorem prac holenderskiego malarza barokowego, Johannesa Vermeera.

7. Muzeum Muncha w Oslo-zbiory dzieł norweskiego malarza Edvarda Muncha.

8. Muzeum Królowej Zofii, Madryt-można zobaczyć wybitne dzieła m.in. Pabla Picassa, Salvadora Dalego i Joana Miró.

9. Uffizi Gallery, Florencja-wśród zbiorów Galerii Uffizi przeważają obrazy szkół włoskich i flamandzkich.

10. Muzeum Powstania Warszawskiego .To jedna z najczęściej odwiedzanych atrakcji i instytucji kulturalnych w stolicy. Muzeum Powstania Warszawskiego, otwarte w 2004 roku, dokumentuje bardzo ważną część historii przy wykorzystaniu ponad 1 tys. eksponatów i 1,5 tys. archiwalnych fotografii i filmów. Za pomocą zdjęć i multimediów w niezwykły sposób odtworzono atmosferę powstańczej stolicy. Muzeum Powstania Warszawskiego na swoim oficjalnym Facebooku będzie emitować dwa bloki tematyczne lekcji historii: poranny, który skierowany będzie do dzieci oraz popołudniowy – przeznaczony dla studentów i dorosłych.

Życzymy miłego zwiedzania.