Alfik HistorycznyDnia 4 marca 2015 r. odbyła się II edycja ogólnopolskiego konkursu Alfik Historyczny. Celem konkursu było zainspirowanie dzieci i młodzieży do poznawania historii poprzez współzawodnictwo uczniów szkół podstawowych i gimnazjalnych. Z zadaniami konkursowymi zmierzyło się ponad 1,3 tys. uczestników z 86 szkół.  Wreszcie otrzymaliśmy wyniki!

Miło nam poinformować, że wśród uczniów naszej szkoły znaleźli się laureaci Alfika Historycznego: Aleksandra Tracz, uczennica klasy 5b, uzyskała tytuł laureata z lokatą 1 miejsca w województwie i 2 miejsca w kraju, a Eryk Lenartowicz, uczeń klasy 5c, wywalczył 2 miejsce w województwie i 4 w kraju. Zwycięzcom serdecznie gratulujemy!

Uczestnikom, którzy uzyskali najwyższe noty w rankingu ogólnopolskim, zostały przyznane tytuły laureatów oraz nagrody. Nagrodami są bony upominkowe do księgarni multimedialnej Gandalf.

Autor: Monika Kowalik