poczet30 kwietnia 2015 roku w Zespole Szkół Ogólnokształcących nr 29 w Kielcach odbył się IV Międzyszkolny Turniej Pocztów Sztandarowych.

Nadrzędnym celem Turnieju jest wzmocnienie patriotycznego procesu wychowania młodzieży szkolnej w poszanowaniu i miłości do polskich symboli narodowych, historii i tradycji, a także wpisanie najmłodszego święta państwowego Dnia Flagi Rzeczypospolitej Polskiej w obowiązkowy kanon szkolnych uroczystości.

W kategorii szkół podstawowych najlepszym pocztem okazał się poczet Szkoły Podstawowej nr 19 w Kielcach. Nasi uczniowie okazali sie najlepsi we wszystkich konkurencjach praktycznych: prezentowanie sztandaru w miejscu, w marszu, reagowanie na komendy prowadzącego, zwroty.

W skład zwycięskiego pocztu wchodzą: dowódca pocztu – Julia Zagdan, sztandarowy – Aleksander Piotrowski, asysta pocztu – Marta Siwek.

Nagrody za Turniej Pocztów zostały rozdane podczas obchodów Dnia Flagi Rzeczypospolitej Polskiej na Rynku w Kielcach. Podczas rozdania nagród dowódcę naszego pocztu zastąpiła Kinga Putko.

Opiekunem i trenerem zwycięskiego pocztu był p. Jarosław Januchta, nauczyciel wf w SP 19 Kielce.

Opiekunem i koordynatorem części teoretycznej Turnieju z ramienia SP 19 Kielce była również p. Monika Kowalik, nauczyciel historii w naszej szkole.

Zdjęcia z turnieju pocztów można obejrzeć w naszej galerii.

Autor: Jarosław Januchta