Chcesz poznać skanseny w Polsce? Szukasz skansenu najbliżej Gdańska albo Wrocławia? Chcesz sprawdzić, co ciekawego zobaczysz w muzeum w Olsztynku, a co w Nowym Sączu? Nie wiesz, jak wygląda chałupa przysłupowa? Jak zbudowany jest dach czterospadowy? Skanseny.net dadzą Ci odpowiedzi na wszystkie te pytania!

Serdecznie zapraszamy do wirtualnej wycieczki po skansenach.

Polskie skanseny w Internecie” to projekt edukacyjno-turystyczny przeznaczony dla wszystkich interesujących się tradycją, etnografią, architekturą i sztuką ludową. Realizowany jest przez Stowarzyszenie Pracownię Etnograficzną z Warszawy.

Naszym celem jest popularyzacja polskiej kultury ludowej i dziedzictwa kulturowego, cyfryzacja zasobów kultury i ich powszechne udostępnianie.

Na łamach strony internetowej www.skanseny.net prezentowane są zarówno muzea na wolnym powietrzu, jak i instytucje prywatne. Znajduje się tam opis 50 placówek muzealnych wraz z informacjami praktycznymi i ponad 2000 fotografii. W odszukaniu poszczególnych materiałów pomagają merytoryczne opisy zdjęć i słowa klucze, dzięki którym łatwo będzie je również odnaleźć poprzez wyszukiwarki internetowe.

Muzeum Wsi Kieleckiej w Tokarni: https://skanseny.net/skansen/tokarnia

Opracowanie: Samorząd Szkolny we współpracy z Panią Moniką Kowalik.