27 maja 2015r w Ośrodku Myśli Patriotycznej i Obywatelskiej odbyło się uroczyste podsumowanie Wojewódzkiego Konkursu „PAMIĘĆ O WOJNIE   – W 70 ROCZNICĘ ZAKOŃCZENIA II WOJNY ŚWIATOWEJ”. Celem konkursu było upamiętnienie tragicznych dla Polaków wydarzeń związanych z II wojną światową oraz okupacją niemiecką i radziecką oraz rozwijanie wiedzy i zainteresowań historią naszej Ojczyzny i regionu świętokrzyskiego.

Uczniowie szkół podstawowych mogli wykonać swoje prace w formie plakatu i prezentacji Power Point. Miło nam poinformować, iż uczniowie naszej szkoły odnieśli  duży sukces. Wyróżnienia otrzymali uczniowie klasy 6a: Natalia Bafia w kategorii plakat i Piotr Fares w kategorii prezentacja multimedialna. III miejsce w kategorii prezentacja Power Point otrzymał Jakub Sołtys, klasa 6a i  I miejsce w kategorii plakat Katarzyna Taborska, klasa 6a.

Warto zaznaczyć, iż zwycięski plakat Kasi Tamborskiej stał się oficjalnym logo konkursu.

Ogromne gratulacje dla wszystkich zwycięzców!

Opiekunami uczniów były nauczyciel  plastyki Karolina Dulęba (kategoria plakat) i nauczyciel historii Monika Kowalik (kategoria prezentacja Power Point).

Autor: Monika Kowalik