Rusz się!

Wielokrotnie dowodzono, że aktywność fizyczna zmniejsza poziom stresu i poprawia nastrój. Dlaczego? Ruch wpływa pozytywnie na produkcję endorfin, czyli tzw. hormonów szczęścia, rozluźnia również mięśnie, przyspiesza pracę serca i dotlenia mózg. W czasie kwarantanny, gdy spędzamy czas w domu, łatwo zapomnieć o codziennej porcji ruchu. Z pomocą przychodzą nam trenerzy i instruktorzy przeróżnych dziedzin sportu publikujący w Internecie filmy z gotowymi treningami. Twoim marzeniem były zajęcia jogi? Obecnie w sieci znajdziesz nie tylko nagrania instruktażowe, ale też zajęcia on-line – często zupełnie za darmo! Zobacz, co oferują np. YogaLaboratorium, lub Yoga by Eli.

https://www.facebook.com/naszayogalaboratorium/

https://www.youtube.com/watch?v=D5tQOlblX1E

Zajęcia taneczne, zarówno darmowe wydarzenia, jak i odpłatne kursy, znajdziesz na profilu facebook’owym Freedom Bydgoszcz czy na koncie YouTube DanceBook. Ćwiczenia fitness o różnym poziomie zaawansowania oferują m.in. Marta Hennig z Codziennie Fit czy Michał Wrzosek na swojej stronie internetowej. Wolisz aktywnie spędzić czas podczas codziennych aktywności? Połącz przyjemne z pożytecznym. Możesz zająć się sprzątaniem zakamarków w domu, na które zawsze brakuje Ci czasu, pielęgnacją roślin domowych, ale też na balkonie czy w ogródku.

https://www.facebook.com/fdsbydgoszcz/

https://www.youtube.com/channel/UCot9Fj-SnJctVm0jeXzMLBw

https://www.youtube.com/channel/UC2dGwhyEDn4SYAngaOIL9pw

Ale przede wszystkim zachęcamy do ruchu na świeżym powietrzu!!!

Pogoda jest piękna, koniecznie wybierzcie się chociaż na spacer!

Oczywiście z zachowaniem zasad bezpieczeństwa.

A jeśli w trakcie spaceru lub rowerowej przejażdżki uda Wam się zobaczyć jakieś piękne widoki, okazy roślin lub zwierząt, możecie zrobić zdjęcia i podzielić się z nami. Opublikujemy je na stronie szkoły 😊

Zdjęcia można wysyłać na e-mail: jaroja@op.pl

Opracowanie Samorząd Szkolny we współpracy z Panem Jarosławem Januchtą.