Ważny komunikat MEN!

Rada Ministrów 26 maja 2015 r. podjęła uchwałę o realizacji w roku szkolnym 2015/2016 rządowego programu „Książki naszych marzeń”. Umożliwi on zakup książek do bibliotek szkolnych w celu promocji czytelnictwa wśród dzieci i młodzieży oraz rozwijania ich zainteresowań czytelniczych.

Za pieniądze z Rządowego programu biblioteki szkolne będą kupować książki, które nie są podręcznikami. Książki mają być wybrane przez uczniów, czyli takie, którymi autentycznie są zainteresowani – atrakcyjne dla uczniów, bliskie ich doświadczeniom w poznawaniu i rozumieniu współczesnego świata. Książki swoją fabułą mają rozbudzać ciekawość młodego czytelnika, inspirować do twórczego działania. Uczniowie mają być zachęceni do wypożyczania książek na okres ferii letnich i zimowych.

Dlatego Biblioteka Szkolna przy SP19 w Kielcach zwraca się z prośbą do Wychowawców klas I – VI, by do 17 czerwca br.:

1. podali bibliotekarzowi 10 tytułów najbardziej atrakcyjnych dla ich wychowanków książek (po konsultacji z uczniami),
  2. w czasie spotkań z rodzicami zebrali od nich propozycje dotyczące zakupu atrakcyjnych książek dla ich dzieci.

Za pomoc w wyborze najatrakcyjniejszych lektur serdecznie dziękuję!

Nauczyciel – bibliotekarz

Iwona Krzemińska