Wszyscy lubimy otrzymywać prezenty i nimi obdarowywać tych, na których nam zależy. Co można sprezentować komuś, kto nas każdego dnia karmi i daje nam schronienie? Od razu w tym momencie nasuwa nam się skojarzenie z najdroższymi dla każdego osobami – rodzicami. Oni o nas dbają przez całe życie, a my – ich dzieci okazujemy im tą miłość tak, jak potrafimy, z całego serca.

Również nasza matka Ziemia obchodzi co roku  swoje święto, które wypada 22 kwietnia.

Z tej właśnie okazji w dniach 20 – 24 kwietnia 2020r. uczniowie klas I –III z naszej szkoły realizowali w ramach zdalnego nauczania zagadnienia związane z projektem ekologicznym pt. „ Świętujemy urodziny Ziemi.”  Zadania zostały przydzielone do poszczególnych poziomów.

– klasy pierwsze: wykonały urodzinową kartkę okolicznościową do hasła: Piękna nasza Ziemia cała“  W ramach zajęć edukacyjnych pisali także własne zobowiązania Przyjaciela Ziemi, których odtąd świadomie będą dotrzymywać;

– klasy drugie napisały podziękowanie dla Ziemi za dary, które bezinteresownie nam  ofiaruje: czyste powietrze, wodę, rośliny i zwierzęta.

– klasy trzecie napisały list do Ziemi z przeprosinami za zniszczenia, których dokonuje człowiek i zapewnieniem gotowości własnego  zaangażowania się w ochronę środowiska. Chętni wykonali strój ekologiczny i zabawki z materiałów z recyklingu.

Wszyscy uczniowie bardzo zaangażowali się w wykonanie prac, traktując je jak prawdziwe i  serdeczne prezenty dla matki – Ziemi. Bardzo za te działania dziękujemy i dzieciom i ich opiekunom, którzy mocno ich wspierali.

Pamiętajmy o naszej Ziemi nie tylko raz w roku, a będziemy mogli przez długie lata, wspólnie i radośnie obchodzić jej kolejne urodzin.

 Wychowawcy klas I – III