Zdrowe słodycze.

Obecnie wszyscy spędzamy dużo czasu w domu. Jednym ze „skutków ubocznych” przebywania w domu jest to, że ciągle zaglądamy do lodówki lub do szafki ze słodyczami 😊 Mamy mniej możliwości korzystania z ruchu, szczególnie na świeżym powietrzu. Zapewne przez zmianę nawyków i trybu życia, coraz częściej będziemy słyszeć o nadwadze i chorobach z nią związanych. Aby temu zapobiec zachęcamy Was do przygotowania zdrowych przekąsek. To szybkie i proste. Życzymy powodzenia  i mamy nadzieję że skorzystacie z pomysłów.

A oto przykładowe przepisy na zdrowe słodycze 😉

Krem czekoladowy

Składniki:

• orzechy laskowe – 1,5 opakowania – 250 g;
  • daktyle (świeże lub suszone) – 3 sztuki;
  • cukier – 2 łyżki – 20 g;
  • kakao (gorzkie) – 2 łyżki – 20 g;
  • mleko – ¼ szklanki – około 50 g.

Sposób przygotowania

1. Jeśli używasz daktyli suszonych, zalej je wrzątkiem i odstaw na 20 – 30 minut.
  2. Piekarnik nagrzej do temperatury 180 st. C.
  3. Na blachę do pieczenia wysyp orzechy i piecz je przez 10 – 15 minut w temperaturze 180 st. C.
  4. Podpieczone orzechy wyjmij z piekarnika i przełóż na ściereczkę. Zawiń je ściśle i pocieraj zawartością ściereczki przez kilka minut. Dzięki temu pozbędziesz się gorzkich skórek.
  5. Do misy blendera przełóż daktyle (bez pestek), orzechy, cukier, mleko i kakao. Całość zblenduj na gładką masę.

Czas przygotowania: łatwe.

Poziom trudności: średnie.

Liczba porcji: około 5 – 6.

Trufle a la snickers

Składniki:

• orzeszki ziemne (niesolone) – 1 opakowanie – 100 g;
  • masło orzechowe – 2 łyżki – 40 g;
  • kakao (gorzkie) – 1 łyżka – 10 g;
  • cukier – ¼ szklanki – 50 g;
  • sól – szczypta;
  • woda – 1/3 szklanki – (około) 80 g.

Sposób przygotowania

1. Wszystkie składniki (oprócz wody) przełóż do misy rozdrabniacza i rozpocznij ich blendowanie na gładką masę.
  2. W czasie rozdrabniania składników, stopniowo dodawaj wodę, tak aby uzyskać zwartą konsystencję trufli.
  3. Gdy osiągniesz oczekiwany poziom rozdrobnienia, formułuj małe kulki z ciasta.
  4. Wstaw je do lodówki na 30 minut. Możesz je także dodatkowo obtoczyć w zmielonych orzeszkach (przed włożeniem do lodówki).

Czas przygotowania: 20 minut + czas chłodzenia.

Poziom trudności: średnie.

Liczba porcji: około 15 – 20 trufli.

Więcej znajdziecie miedzy innymi tu: https://uczymyjakslodzic.pl/10-pomyslow-na-zdrowe-slodycze/

Podzielcie się swoimi pomysłami! Czekamy na zdjęcia: specjalista5c@gmail.com

😉powodzenia i smacznego😊