Ostatni weekend września były czasem wytężonej pracy dzieci i młodzieży zrzeszonej w Kole Charytatywnym przy Szkole Podstawowej nr 19 im. I. Sendlerowej w Kielcach. Uczniowie naszej szkoły włączyli się zbiórkę żywności w ramach akcji „Podziel się Posiłkiem”, którą organizował Kielecki Bank Żywności. Zbiórka odbywała się w dniach 25-26 września (piątek w godz. 14-20, sobota 9-19). Podczas akcji uczniowie SP nr 19 dyżurowali w sklepie na ul. Jarzębinowej w Kielcach pod opieką p. Dariusza Kurpińskiego oraz członków Parafialnych Zespołów Caritas. Wręczali ulotki informujące o zbiórce, zbierali produkty – takie jak płatki śniadaniowe, mleko, konserwy, przetwory owocowe i warzywne, słodycze od klientów i wkładali do przygotowanych kartonów. Podczas dwóch dni w sklepie, w którym dyżurowali nasi uczniowie, zebrano ok. 500 kg żywności. Produkty przekazane podczas zbiórki trafiły do magazynu Banku Żywności. Tam zostały posortowane, zważone i policzone. Następnie żywność zostanie przekazana organizacjom i instytucjom, które na co dzień zajmują się dożywianiem dzieci. Zobacz zdjęcia w galerii.

Autor: Dariusz Kurpiński