We wtorkowe popołudnie, 27 października 2015 r.,  w naszej szkole miało miejsce niezwykłe wydarzenie – ślubowanie klas pierwszych. W tym roku szkolnym składały je cztery klasy: Ia z wych. Urszulą Piasecką, Ib z wych. Iwoną Stachowiak, Ic z wych. Grażyną Jamioł oraz Id z wych. Beatą Tomalą
Do tego ważnego dnia pierwszoklasiści wytrwale się przygotowywali, by wszystkim udowodnić, że nie są już przedszkolnymi Krasnalami, lecz prawdziwymi uczniami. W prezentowanym programie artystycznym wykazali się znajomością podstawowej wiedzy o swoim kraju i zasad obowiązujących każdego ucznia. Występ dzieci spotkał się z bardzo ciepłym przyjęciem widowni, na której zasiadali zaproszeni rodzice, opiekunowie i dziadkowie.
Następnie pierwszoklasiści złożyli swoje  uroczyste ślubowanie na sztandar szkoły i zostali tradycyjnie pasowani na ucznia symbolicznym ołówkiem przez p. dyr. Dorotę Mętrak. Wszyscy też otrzymali z rąk p. dyr. Andrzeja Kosierkiewicza pamiątkowe dyplomy i pierwsze w swoim życiu legitymacje szkolne. Po zakończeniu oficjalnych uroczystości był czas na wykonanie pamiątkowych zdjęć klasowych.

Autor: Beata Tomala