7 XI 2015r. pięcioro uczniów naszej szkoły (Katarzyna Cedro, Anna Szkliniarz, Wojtek Radek – kl. 6a, oraz  Julia Ślewa z klasy 5a i Kasia Tomaszewska z klasy 5b) wspólnie z kolegami ze szkoły podstawowej nr 8, 28 i z Państwowej Szkoły Muzycznej, uczestniczyło w warsztatach wokalnych, zorganizowanych podczas III Świętokrzyskiego Zlotu Chórów, zorganizowanego w Auli UJK przez Instytut Edukacji Muzycznej UJK, Stowarzyszenie A nam się chce! i Stowarzyszenie Chór Kameralny Fermata.

Zajęcia prowadziła Alicja Szeluga – wybitny chórmistrz, pedagog, absolwentka dyrygentury Wyższej Szkoły Muzycznej w Poznaniu. Zaprezentowała z naszymi dziećmi ciekawe i nowoczesne formy pracy, podczas opracowania piosenki Małgorzaty Nowak-Guzowskiej pt. „Muzyczne kangury”.

Zdjęcia z III Świętokrzyskiego Zlotu Chórów można obejrzeć tutaj.

Autor: Iwona Stefańczyk