W Centrum Targowym Kielce odbył się II etap powiatowy IX Edycji Wojewódzkiego konkursu ,,Bezpieczeństwo na Piątkę” skierowanego do uczniów klas piątych powiatu kieleckiego.

Do konkursu, którego organizatorem była Komenda Miejska Policji w Kielcach zgłosiło się trzynaście trzyosobowych drużyn, w tym drużyna SP 19 Kielce, którą reprezentowali: Magdalena Wajler, Paweł Kaleta, Oskar Lesisz wraz z panem Jarosławem Januchtą. Zawody składały się z dwóch części: teoretycznej i praktycznej oraz prezentacji pracy plastycznej, której hasło brzmiało ,,Myśl jak idziesz”. W pierwszej części uczestnicy rozwiązywali test wiedzy dotyczący zagadnień ruchu drogowego, pierwszej pomocy przedmedycznej oraz bezpieczeństwa w gospodarstwie domowym. W drugiej części konkursu zawodnicy pokonywali tor przeszkód na rowerze. Po wielu zmaganiach reprezentacja naszej szkoły zajęła zaszczytne pierwsze miejsce w powiecie. Serdecznie gratulujemy.
Naszą reprezentację do turnieju przygotowywał pan Jarosław Januchta.
Za pomoc w tworzeniu pracy plastycznej dziękuję pani Alicji Tuz.
Podziękowania ślemy również do pana Marcina Lesisza, który pokazał nam panoramę (co prawda zamgloną) Kielc z wieży widokowej CT Kielce.

Autor: Jarosław Januchta