Czytelnia poleca wszystkim Uczniom wydarzenie organizowane przez
Miejską Bibliotekę Publiczną w Kielcach: ”Weekend pozytywnych emocji”,
która odbędzie się w naszym mieście. Już dziś  wysyłamy informacje,
aby zaplanować sobie długi weekend 😊

W dniach od 11 do 14 czerwca 2020 r. w Kielcach i regionie będzie na Państwa czekać mnóstwo atrakcji, oczywiście w ramach obowiązującego reżimu sanitarno-epidemicznego.

W związku z planowaną akcją, Miejska Biblioteka Publiczna w Kielcach, wspólnie z Kieleckie Centrum Kultury, przyłączy się do działań promujących nasze miasto. Chcemy zaproponować wszystkim kielczanom oraz gościom udział w zajęciach literacko – plastycznych. Nasze działania zaplanowaliśmy głównie pod kątem dzieci 👦👧, ale zapraszamy do wspólnej zabawy również dorosłych 👩👨 .
W dniach 13-14 czerwca zapraszamy Państwa do foyer KCK (wejście od strony Dużej Sceny) w godz. 12.00-15.00. Proponujemy między innymi:

13 czerwca (sobota):

🔹 premiera kolorowanki autorskiej Miejskiej Biblioteki Publicznej z Kiełkiem, symbolem Kielc, który dumnie prezentuje nasze miasto i przedstawia miejsca, które warto odwiedzić;
🔹 zajęcia plastyczne – tworzenie zakładek do książek rozmaitymi metodami, o różnym stopniu trudności, między innymi metodą origami;
🔹 zabawa „Wytęż wzrok”, polegająca na wyszukiwaniu różnych przedmiotów na prezentowanych obrazkach;
🔹 wystawa prac dzieci nagrodzonych i wyróżnionych w konkursie „Wyobraźnią malowane”;
🔹 pamiątkowe zdjęcia w specjalnie przygotowanej przy współpracy z DS Smith kartonowej aranżacji z okładek książek;

14 czerwca (niedziela):

🔹„bajkowe domino” – zabawa z udziałem bohaterów literackich; quiz dla najmłodszych ze znajomości bajek;
🔹 teatrzyk kamishibai – bajka opowiedziana w formie obrazkowej, na wzór japońskich teatrzyków papierowych;
🔹 pamiątkowe zdjęcia w specjalnie przygotowanej przy współpracy z DS. Smith kartonowej aranżacji z okładek książek;
🔹 kolorowanki autorskie Miejskiej Biblioteki Publicznej z Kiełkiem, symbolem Kielc, który dumnie prezentuje nasze miasto i przedstawia miejsca, które warto odwiedzić.

Mamy nadzieję, że nasze propozycje spotkają się z miłym przyjęciem oraz zainteresowaniem. Zapraszamy na weekend pozytywnych emocji. Dołożymy wszelkich starań, aby wszyscy odwiedzający, zarówno kielczanie, jak i turyści, zrelaksowali się, odpoczęli i z przyjemnością wspominali czas spędzony w naszym towarzystwie.

Informacje ze strony MBP.

Opracowanie: Marta Świercz, Paulina Podlewska – Pająk